Preparaty do dezynfekcji rąk

Środki do dezynfekcji, kiedyś powszechnie stosowane w placówkach ochrony zdrowia i użyteczności publicznej, od wybuchu pandemii znalazły szersze zastosowanie. Konieczność dezynfekcji rąk i powierzchni, aby zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem SARS-Cov-19 to dziś codzienność. Dezynfekcja chroni użytkowników także przed innymi mikroorganizmami, mogącymi powodować infekcje i choroby.

Proponujemy również higieniczne środki do dezynfekcji rąk i powierzchni o stężeniu 82% alkoholi – propanolu i etanolu. Preparaty doskonale się sprawdzą do czyszczenia blatów, ścian, akcesoriów fryzjerskich i kosmetycznych, sprzętów, w tym mebli oraz pozostałego wyposażenia. Dzięki zawartości w składzie gliceryny i witaminy F mogą być z powodzeniem stosowane także do dezynfekcji rąk.

Zapoznaj się z pozostałą ofertą na naszej stronie beautysystem.pl i zobacz, jak jeszcze możesz zapewnić bezpieczeństwo i ochronę przed skutkami pandemii swoim pracownikom i klientom.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Dezynfekcja rąk w salonach kosmetycznych

Salon kosmetyczny jest miejscem szczególnie narażonym na kontakt z różnego rodzaju drobnoustrojami, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia klienta i osoby przeprowadzającej zabiegi kosmetyczne. Odpowiednia higiena oraz dezynfekcja to zatem podstawa, by móc zachować bezpieczeństwo w trakcie pracy i zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków. Pomocne w tej kwestii są profesjonalne preparaty do dezynfekcji rąk, które dostępne są zazwyczaj w formie żelu lub sprayu.

W jaki sposób należy utrzymać higienę podczas zabiegów, w trakcie których dochodzi do przerwania ciągłości tkanek, czyli np. manicure lub pedicure? Kluczową kwestią jest regularne mycie rąk przy użyciu ciepłej wody i mydła, a następnie zastosowanie odpowiedniego żelu do dezynfekcji rąk lub innego preparatu na bazie alkoholu. By oczyścić dłonie ze wszystkich drobnoustrojów, należy wetrzeć odpowiednią porcję żelu do dezynfekcji rąk w zewnętrzną i wewnętrzną część dłoni, w okolice nadgarstków, palców oraz powierzchnię pomiędzy palcami. Preparat należy wcierać do momentu, aż skóra będzie sucha. Dobrą praktyką jest dezynfekowanie rąk zarówno przed zabiegiem, jak i po skończonej pracy z klientem.

W sklepie internetowym Beauty System oferujemy szereg środków do dezynfekcji dłoni i powierzchni, niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Preparaty te, zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarno-epidemiologicznymi muszą być stosowane w placówkach służby zdrowia, obiektach użyteczności publicznej, placówkach handlowych i usługowych, w tym w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, gabinetach kosmetologicznych i fizjoterapeutycznych oraz innych miejscach wykonywania pracy. Jeśli zatrudniasz personel lub masz kontakt z klientami, musisz zapewnić odpowiednie preparaty dezynfekcyjne dla pracowników i osób odwiedzających lokal.

W bogatej naszej ofercie znajdziesz środki do dezynfekcji rąk w różnych opakowaniach: preparaty w żelu w butelkach z pompką oraz płyny w pojemnikach z atomizerem. Zwróć uwagę na dermatologicznie przebadane żele do dezynfekcji powierzchni skóry rąk, oparte o 70% mieszaninę alkoholi etanolu i propanolu. Żele te mają silne działanie bakterio-, grzybo- i wirusobójcze a przy tym wyróżniają się delikatnym zapachem. Dzięki praktycznej butelce możesz postawić je w dowolnym, wygodnym do stosowania dla klientów i pracowników miejscu. Preparaty w sprayu natomiast są wyjątkowo łatwe w dozowaniu, wystarczy niewielka ilość dokładnie rozprowadzona po skórze, aby pozbyć się praktycznie wszystkich zagrażających zdrowiu mikroorganizmów, takich jak grzyby, wirusy, bakterie czy prątki. Środki działają stanowczo, acz delikatnie, nie przesuszając delikatnej skóry dłoni. Są przeznaczone do codziennej higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji, zatem sprawdzą się doskonale także w placówkach służby zdrowia, szkołach, przedszkolach i żłobkach.

Płyn, spray czy żel – jaki preparat do dezynfekcji rąk wybrać do salonu kosmetycznego?

Na rynku znajdziemy duży wybór preparatów do dezynfekcji rąk, które wybierane są do użytku domowego, a także do stosowania w salonach beauty. To, na jaki produkt się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od naszych preferencji. Warto jednak zaznaczyć, że żel do dezynfekcji rąk gwarantuje dokładniejszą aplikację w porównaniu do płynu, a przy tym chroni przed zabrudzeniem odzieży lub podłoża. Alternatywą dla niego może być preparat w aerozolu, który zapewnia ekspresowe wchłanianie i wysychanie, przez co jest niezwykle wygodny w użyciu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych preparatów do dezynfekcji rąk dostępnych w Beauty System, które zapewnią zarówno Tobie, jak i Twoim klientkom komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie zabiegu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 880 321 321
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium