Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wapozon – co to jest, do czego służy i jak stosować?
Wapozon – co to jest, do czego służy i jak stosować?

Pobyt w gabinecie kosmetycznym to dla każdej klientki idealna okazja do tego, by móc się zrelaksować, a przy okazji zadbać o lepszą kondycję swojej skóry. Duży wpływ na odczuwany przez nie komfort ma rodzaj przeprowadzanego zabiegu pielęgnacyjnego oraz stosowany podczas niego sprzęt. Jednym z takich urządzeń jest wapozon, który dziś znajdziemy w niemal każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Jak działa wapozon i dlaczego salony z branży beauty powinny w niego zainwestować?

Wapozon kosmetyczny – co to jest i jak działa?

Wapozony to specjalistyczne urządzenia kosmetyczne, które wytwarzają parę wodną. Dzięki temu skutecznie zmiękczają warstwę rogową skóry i przygotowują ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, a także ułatwiają wchłanianie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. W dużym uproszczeniu możemy powiedzieć, że wapozon jest swego rodzaju małą, przenośną sauną do salonów kosmetycznych, a także do użytku prywatnego.

Do czego służy wapozon?

Dobroczynne działanie wapozonu jest wykorzystywane w kosmetologii już od wielu lat. W jaki sposób wpływa on na naszą skórę? Para wodna wytwarzana podczas zabiegu:

  • otwiera pory;
  • odblokowuje ujścia mieszków włosowych;
  • pobudza gruczoły łojowe, przez co uwalnia warstwy łoju zapychające pory;
  • dotlenia skórę i poprawia oddychanie jej komórek;
  • pomaga w szybszym pozbyciu się zanieczyszczeń z naskórka;
  • usprawnia mikrokrążenie, w efekcie czego usuwa zbędne produkty przemiany materii.

Warto również wspomnieć, że gorące okłady z pary wodnej powstałe w trakcie wapozonowania można stosować nie tylko na skórę twarzy, ale także na wszystkie inne partie ciała, które potrzebują dogłębnego oczyszczenia, np. na dekolt, plecy oraz szyję. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się również o stosowaniu wapozonu w kontekście terapii skóry głowy, która wymaga oczyszczenia i intensywnej pielęgnacji.

Jak stosować wapozon?

Pod wpływem działania wysokiej temperatury wapozon wytwarza parę wodną, która po ostudzeniu jest nakierowywana na wybrany fragment skóry. Warto jednak zaznaczyć, że odległość wapozonu od skóry nie powinna być mniejsza niż 25 cm, tak, by zapobiec jej poparzeniu. W zależności od stanu skóry oraz indywidualnych preferencji klienta odległość ta może być jednak mniejsza lub większa.

Zabieg wapozonowania jest bardzo krótki i trwa zazwyczaj około 5 minut. W trakcie jego wykonywania kosmetyczka może regulować poziomem intensywności wytwarzania pary wodnej, co wpływa na całkowity czas wykonywania zabiegu. W każdym przypadku konieczne jest jednak dopasowywanie działania wapozonu do specyficznych potrzeb skóry klienta.

Przeciwwskazania do stosowania wapozonu

Wapozon pozwala na intensywne nawilżenie skóry w krótkim czasie, a także na przygotowanie jej do przeprowadzenia kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Niestety, nie każdy może z niego korzystać. Stosowanie tego urządzenia nie jest zalecane w następujących sytuacjach:

  • cera wrażliwa;
  • trądzik różowaty;
  • otarcia, rany i oparzenia skóry;
  • gorączka lub stan podgorączkowy;
  • problemy z oddychaniem;
  • stan zapalny lub zakażenie skóry.

Czym kierować się podczas wyboru wapozonu?

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru wapozonu, jest kwestia jego przeznaczenia. Jeżeli sprzęt ten ma być wykorzystywany głównie w gabinetach kosmetycznych, wówczas konieczny jest wybór profesjonalnego urządzenia, które posiada dodatkowe funkcje. W przeciwnym razie możemy zdecydować się na zakup przenośnego wapozona, który można używać samodzielnie w domu.

Wśród parametrów, które również mają wpływ na wybór wapozonu, wymienić należy:

  • moc urządzenia – im wyższa moc wapozonu, tym lepszy efekt możemy uzyskać podczas wykonywanego zabiegu. W salonach kosmetycznych dobrze sprawdzają się zatem urządzenia oferujące moc na poziomie co najmniej 500 W;
  • jakość wykonania – wszystkie komponenty wapozonu (zarówno elementy metalowe, jak i pojemnik na wodę) muszą być wykonane z certyfikowanych materiałów, które zapewniają ich trwałość i wieloletnią niezawodność;
  • funkcjonalność – dobrej jakości wapozony wzbogacane są o liczne funkcjonalności, które urozmaicają wykonywane zabiegi. Najczęściej znajdziemy w nich funkcję ozonowania lub aromaterapii, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientek;
  • elementy opcjonalne – coraz więcej wapozonów dostępnych na rynku posiada dodatkowe elementy, takie jak np. lupa powiększająca lub lampa. Ich zastosowanie wpływa na wzrost ceny urządzenia, jednak umożliwia precyzyjniejsze przeprowadzanie zabiegu.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 880 321 321
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium