Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Elektrostymulator - na jaki się zdecydować i jakie są efekty elektrostymulacji?
Elektrostymulator - na jaki się zdecydować i jakie są efekty elektrostymulacji?

Nieustanne dążenie do idealnej sylwetki to trend, którym kieruje się dziś coraz więcej osób na całym świecie. Chęć pozbycia się cellulitu na biodrach, udach, pośladkach czy też brzuchu staje się dla nich dużym wyzwaniem, z którym próbują się uporać m.in. podczas ćwiczeń na siłowni oraz zabiegów kosmetycznych, takich jak elektrostymulacja. Dowiedz się, czym jest elektrostymulator, czy warto go kupić i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

Elektrostymulator mięśni – co to jest i jak działa?

Elektrostymulacja stanowi jedną z form elektroterapii, która ma na celu pobudzenie osłabionych i odnerwionych mięśni poprzez wywołanie skurczu za pomocą prądu o niskiej częstotliwości. Elektrostymulator ma ustawione odpowiednie parametry dotyczące czasu trwania impulsów oraz przerw pomiędzy nimi, dzięki czemu po przeanalizowaniu stanu mięśni wysyła on impuls elektryczny, który następnie powoduje skurcz. Co ciekawe, mięsień nie jest w stanie odróżnić, czy impuls został przekazany przez mózg, czy też z innego źródła – po prostu wykonuje swoją pracę.

Chociaż przyjęło się uważać, że urządzenia do elektrostymulacji służą wyłącznie do rzeźbienia idealnej sylwetki, to warto podkreślić, że są one wykorzystywane także do walki z wszelkimi dolegliwościami bólowymi stawów oraz mięśni. Możemy spotkać się również z modelami, które posiadają wbudowane programy przeznaczone do treningu mięśni brzucha. Wówczas elektrody podpinane są na brzuch, by następnie elektrostymulator mięśni brzucha mógł rozpocząć swoją pracę.

Rodzaje urządzeń do elektrostymulacji

Elektrostymulatory różnią się w zależności od rodzaju terapii, jaka ma być przy ich użyciu przeprowadzona. Wymienić można m.in.:

  • elektrostymulatory EMS/NMES – umożliwiają szybką zmianę natężenia prądu o zróżnicowanej częstotliwości i szerokości, co przekłada się na dogłębną stymulację nerwowo-mięśniową. Takie urządzenia wykorzystywane są jako ochrona przed zanikiem mięśni, działają wyszczuplająco, a także pomagają w problemach z nietrzymaniem moczu i kału;
  • elektrostymulatory TENS – impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie wysyłane są przez skórę do nerwów obwodowych, by móc w ten sposób aktywować proces ich przezskórnej stymulacji w celu łagodzenia takich dolegliwości bólowych jak rwa kulszowa, zwyrodnienia stawów, bóle kręgosłupa oraz bóle reumatyczne;
  • elektrostymulatory INF (IFS) – urządzenia bazujące na zjawisku interferencji, w wyniku którego w tkankach organizmu wytwarzane są impulsy elektryczne. Średniej częstotliwości prądy interferencyjne wykorzystywane są m.in. w leczeniu zaburzeń krążenia, skurczów mięśni oraz obrzęków.

Jakie są efekty elektrostymulacji?

Wiele osób, które rozważają zabieg elektrostymulacji, zastanawia się, czy elektrostymulator mięśni brzucha działa. Odpowiedź na to pytanie jest jednak nieco bardziej złożona. Jednorazowe użycie urządzenia do elektrostymulacji przynosi efekty, ale tylko na chwilę. By móc wzmocnić i rozbudować mięśnie brzucha, ważna jest systematyczność w wykonywaniu zabiegów, a także prowadzenie zdrowego stylu życia – stosowanie odpowiedniej diety, która dostarcza niezbędnych makro- i mikroskładników, jak również wprowadzenie niewielkiego ujemnego bilansu kalorycznego, który pomoże w redukcji tkanki tłuszczowej.

Na jakie efekty elektrostymulacji pośladków i brzucha możemy liczyć w dłuższej perspektywie czasu? Oprócz walki z bólem mięśni, stawów i powięzi, zabieg ten pomaga w:

  • poprawie ukrwienia;
  • wzmocnieniu kurczliwości mięśni po zabiegu chirurgicznym;
  • odżywieniu uszkodzonych grup mięśni (np. po długotrwałym unieruchomieniu w wyniku złamania);
  • spalaniu tkanki tłuszczowej;
  • wsparciu procesu gojenia.

Jaki elektrostymulator mięśni brzucha wybrać?

Planujesz zakup elektrostymulatora do swojego gabinetu? Zobacz, jakie parametry powinieneś rozważyć przed jego zakupem:

  • rodzaj prądu – w zależności od tego, jaki rodzaj elektrostymulacji chcesz stosować, możesz wybierać spośród wielu elektrostymulatorów, m.in. EMS, TENS oraz IFS;
  • zasilanie – urządzenia z wbudowanym zasilaczem sieciowym zapewniają większą moc, jednak ich minusem jest utrudniony transport. Elektrostymulatory przenośne są natomiast nieco słabsze, jednak świetnie sprawdzają się np. podczas wykonywania zabiegu u klienta;
  • liczba kanałów – większość domowych urządzeń do elektrostymulacji posiada 2 kanały obsługujące maksymalnie 8 elektrod. W profesjonalnych gabinetach lepszym wyborem będzie natomiast urządzenie 4-kanałowe, które obsługuje do 16 elektrod;
  • funkcje dodatkowe – do wyboru mamy również urządzenia, które oferują dodatkowe funkcje, takie jak m.in. jonoforeza, termoterapia, laser czy też ultradźwięki.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 880 321 321
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium